روش بالانس آرمیچر و مزیت های آن

روش بالانس آرمیچر و مزیت های آن

دستگاه بالانس آرمیچر ، دستگاهی است که با تنظیمات خود ، نامتوازن بودم موتور و روتور را تشخیص داده و آن را برطرف و تنظیم می نماید . مزیت بالانس کردن آرمیچر , موتور و روتور به افزایش طول عمر یاتاقان کمک زیادی می کند علاوه بر این باعث می شود تا موتور به آرامی کار کند .

بالانس کردن آرمیچر

یک تصور اشتباه وجود دارد که مشکلات توازن در موتور را می توان با بالانس کردن آرمیچر ( balance armature ) که یک بالانس با ویژگی دقیق تر و محکم تر می باشد ، رفع کرد . با وجود اینکه سایر منابع بی ثباتی نیز در نظر گرفته می شود، این کار تنها هزینه بالانس را افزایش می دهد، سرعت تولید را کاهش می دهد، و در بعضی موارد، تنها با سر و صدای ناشی از دستگاه های بالانس تمام می شود . کاری که باید انجام شود این است که مراقب مشکلات واقعی باشیم و از بالانس آرمیچر انتظار معجزه نداشته باشیم.

دلیل بالانس کردن آرمیچر

دلیل بالانس کردن موتور الکتریکی این است که به آرامی و بی سر و صدا کار کند ، و از طول عمر یاطاقان موتور اطمینان حاصل شود . برای اینکه این اتفاق بیافتد ، اجزای چرخشی موتور باید بالانس شده باشند .

سؤالی که مطرح می شود این است : ” آرمیچر چقدر باید متعادل شود؟ و ویژگی های خوب بودن به اندازه کافی” بالانس آرمیچر نیز باید به عنوان میزان تعادل شناخته شود .

باید در نظر داشته باشید که بالانس کردن آرمیچر موتور تنها یک قدم در روند متعادل سازی می باشد . درست همانطور که یک زنجیره ، قوی تر از ضعیف ترین پیوند آن نیست، لازم است که در نظر بگیریم هرکدام از آنها چگونه به هم متصل شده است . در یک زنجیره بهم متصل ، کامپوننت کاملا متعادلی که خارج از مرکز نصب شده است، باعث ایجاد عدم تعادل خواهد شد .

پیام بگذارید

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.